Mikroregion Chebsko > Muzea a galerie

Muzea a galerie

Nejnavštěvovanější a nejvýznamnější muzea a galerie jsou k nalezení ve městě Chebu. Za návštěvu stojí zajisté Krajské muzeum, které sídlí v jednom z nejstarších měšťanských domů na náměstí (Pachelbelův) a jeho expozice svým návštěvníkům odhalují místní historii. Každý milovník umění by si rozhodně neměl nechat uniknout návštěvu místní Galerie výtvarného umění, která sídlí v barokním radničním paláci a v barokním kostele sv. Kláry.

Nejen Cheb, ale i další obce mikroregionu nabízí místa, kde jsou k vidění poutavé expozice – např. Chebský hrázděný statek v Milíkově s expozicí venkovského života a Manský dvůr v Dolním Žandově, jehož regionální minimuzeum seznamuje s historií Mariánskolázeňska a Chebska. Velice zajímavá sbírka unikátních historických kachlových kamen a porcelánu se nachází na zámku v Mostově. U Nového Drahova leží jedno z přírodně nejcennějších území u nás tvořené rozlehlým rašeliništěm a minerálním slatiništěm. Přes území národní přírodní rezervace vede naučná stezka a také je zde možné navštívit muzeum s expozicí přírody Chebska a pavilon s expozicí dějin Země, paleontologie, velkoplošnými reprodukcemi obrazů Zdeňka Buriana a modely prehistorických ještěrů v životní velikosti.

Objekty na mapě

: :

Souřadnice: 
 
 

Výsledky hledání

Muzea, galerie a skanzeny Muzea, galerie a skanzeny. (počet: 14)
Chebský hrázděný statek
Adresa: č.p. 18, Milíkov
Galerie 4. Galerie 4
Adresa: Františkánské náměstí 30/1, Cheb
Galerie výtvarného umění v Chebu. Galerie výtvarného umění v Chebu

Monumentální barokní radniční palác je stavbou od italského architekta Giovanniho Batisty Alliprandiho. Interiéru budovy dominuje centrální slavnostní schodiště, které lemuje kamenné balustrové zábradlí.

Adresa: nám. Krále Jiřího z Poděbrad 16, Cheb
Geofyzikální muzeum - Seismická expozice
Adresa: Česká 144, Skalná
Kostel sv. Kláry - kostel a galerie. Kostel sv. Kláry - kostel a galerie

Za autora barokního kostela je označován Kryštof Dientzenhofer. Je postaven na místě původního gotického kostela z let 1465 – 1469. V r. 1782, v období josefínských reforem, byl klášter zrušen a kostel odsvěcen. V pol. 60. let získala budovu bývalého kostela Galerie výtvarného umění v Chebu, která zde zřídila koncertní síň.

Adresa: Františkánské nám. 85/5, Cheb
Krajské muzeum Cheb. Krajské muzeum Cheb

Jeden z nejstarších měšťanských domů na náměstí, který bývá označován jako Pachelbelův, podle svého nejslavnějšího majitele.

Adresa: nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4, Cheb
Libá - hrad a zámek, muzeum. Libá - hrad a zámek, muzeum

Původně hrad založený ve 13. st. Po vymření rodu pánů z Liebensteinu získal hrad od českého krále Jana Lucemburského měšťan Franz Gosswein (1346). Pozdější přestavby přeměnily středověký hrad v zámek. Po r. 1945 začal chátrat.

Adresa: č.p. 9, Libá
Manský dvůr. Manský dvůr
Adresa: Dolní Žandov 133
Mostov - muzeum a zámek. Mostov - muzeum a zámek

Na přelomu 17. a 18. století byla stará mostovská tvrz přestavěna na barokní zámek. Jeho současná podoba je však o něco mladší a nese neklamné znaky romantismu 19. století, podobně jako okolní park přecházející v oboru.

Adresa: Mostov 1, Cheb
Ostroh (Seeberg) - hrad a muzeum. Ostroh (Seeberg) - hrad a muzeum

Historie hradu sahá až do konce 11. století. Za Přemyslovců býval strategickým bodem. Ve 2. polovině 16. století byl renesančně upraven, ovšem sto let na to byl zničen Švédy, což byl počátek jeho chátrání. Jeho záchranou byla až rekonstrukce ve 2. polovině 20. století.

Adresa: čp. 18, Ostroh-Poustka
Retromuseum Cheb
Adresa: náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 2/17, Cheb
Skanzen Doubrava. Skanzen Doubrava

Soubor lidových staveb Chebska, který dokreslují staleté mohutné stromy.

Adresa: Doubrava 3E, Lipová - Doubrava
SOOS - národní přírodní rezervace, naučná stezka, muzeum. SOOS - národní přírodní rezervace, naučná stezka, muzeum

Jedno z přírodně nejcennějších území u nás tvořené rozlehlým rašeliništěm a minerálním slatiništěm. Na některých místech vystupují hlubinné minerální prameny které vyvěrají na povrch přes vodu a bahno a vytvářejí tzv. bahenní sopky, někde vyvěrá pouze plyn CO2 což označujeme jako mofety. Přes území vede naučná stezka.

Adresa: Kateřina, Nový Drahov
Vildštejn - hrad a zámek. Vildštejn - hrad a zámek

Zachovalý románský hrad byl pojmenován jako Wildstain, dnes Vildštejn. V době vlády Gummerauerů (1452) byl vypálen českým vojskem zemského správce Jiřího z Poděbrad. Následně byl hrad Albrechtem Šlikem přestavěn do gotického stylu. Kromě toho vznikla ještě v roce 1783 samostatná budova nového rokokového zámku v předhradí. Od roku 1999 je hrad v soukromém vlastnictví a je stále rekonstruován.

Adresa: Pod hradem 81, SkalnáHledat ubytování
31.8.2016

Star Trek: Do neznáma 3D

Svět (Cheb)
Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který...

Více informací
30.8.2016 20:30, 31.8.2016 20:30

Ben Hur

Svět (Cheb)
USA, 2016 Režie: Timur Bekmambetov. Hrají: Jack Huston, Morgan Freeman, Toby Kebbell a další. Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka...

Více informací
2.9.2016 - 4.9.2016

Hraničářská 30 v roce 2016

Cheb
Ročník: 34, kilometrů: cykloturistika: 30 - 110, pěší turistika: 5 - 50.

Více informací
Další akce

Počasí

30.8. 10:00
dnes

Polojasno
16°C
31.8.
zítra

Oblačno
23°C / 11°C
1.9.
čtvrtek

Jasno
24°C / 11°C
2.9.
pátek

Jasno
23°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

Projekt „Podpora marketingu a rozvoje cestovního ruchu v Mikroregionu Chebsko“ je finančně podporován z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad a to 92,5 procenty.
logo Severozápad
logo EU
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
"Vize přestane být snem"