Mikroregion Chebsko > Muzea a galerie

Muzea a galerie

Nejnavštěvovanější a nejvýznamnější muzea a galerie jsou k nalezení ve městě Chebu. Za návštěvu stojí zajisté Krajské muzeum, které sídlí v jednom z nejstarších měšťanských domů na náměstí (Pachelbelův) a jeho expozice svým návštěvníkům odhalují místní historii. Každý milovník umění by si rozhodně neměl nechat uniknout návštěvu místní Galerie výtvarného umění, která sídlí v barokním radničním paláci a v barokním kostele sv. Kláry.

Nejen Cheb, ale i další obce mikroregionu nabízí místa, kde jsou k vidění poutavé expozice – např. Chebský hrázděný statek v Milíkově s expozicí venkovského života a Manský dvůr v Dolním Žandově, jehož regionální minimuzeum seznamuje s historií Mariánskolázeňska a Chebska. Velice zajímavá sbírka unikátních historických kachlových kamen a porcelánu se nachází na zámku v Mostově. U Nového Drahova leží jedno z přírodně nejcennějších území u nás tvořené rozlehlým rašeliništěm a minerálním slatiništěm. Přes území národní přírodní rezervace vede naučná stezka a také je zde možné navštívit muzeum s expozicí přírody Chebska a pavilon s expozicí dějin Země, paleontologie, velkoplošnými reprodukcemi obrazů Zdeňka Buriana a modely prehistorických ještěrů v životní velikosti.

Objekty na mapě

: :

Souřadnice: 
 
 

Výsledky hledání

Muzea, galerie a skanzeny Muzea, galerie a skanzeny. (počet: 11)
Chebský hrázděný statek
Adresa: č.p. 18, Milíkov
Galerie 4. Galerie 4
Adresa: Kamenná 2, Cheb
Galerie výtvarného umění v Chebu. Galerie výtvarného umění v Chebu

Monumentální barokní radniční palác je stavbou od italského architekta Giovanniho Batisty Alliprandiho. Interiéru budovy dominuje centrální slavnostní schodiště, které lemuje kamenné balustrové zábradlí.

Adresa: nám. Krále Jiřího z Poděbrad 16, Cheb
Kostel sv. Kláry - kostel a galerie. Kostel sv. Kláry - kostel a galerie

Za autora barokního kostela je označován Kryštof Dientzenhofer. Je postaven na místě původního gotického kostela z let 1465 – 1469. V r. 1782, v období josefínských reforem, byl klášter zrušen a kostel odsvěcen. V pol. 60. let získala budovu bývalého kostela Galerie výtvarného umění v Chebu, která zde zřídila koncertní síň.

Adresa: Františkánské nám. 85/5, Cheb
Krajské muzeum Cheb. Krajské muzeum Cheb

Jeden z nejstarších měšťanských domů na náměstí, který bývá označován jako Pachelbelův, podle svého nejslavnějšího majitele.

Adresa: nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4, Cheb
Libá - hrad a zámek, muzeum. Libá - hrad a zámek, muzeum

Původně hrad založený ve 13. st. Po vymření rodu pánů z Liebensteinu získal hrad od českého krále Jana Lucemburského měšťan Franz Gosswein (1346). Pozdější přestavby přeměnily středověký hrad v zámek. Po r. 1945 začal chátrat.

Adresa: č.p. 9, Libá
Manský dvůr. Manský dvůr
Adresa: Dolní Žandov 133
Ostroh (Seeberg) - hrad a muzeum. Ostroh (Seeberg) - hrad a muzeum

Historie hradu sahá až do konce 11. století. Za Přemyslovců býval strategickým bodem. Ve 2. polovině 16. století byl renesančně upraven, ovšem sto let na to byl zničen Švédy, což byl počátek jeho chátrání. Jeho záchranou byla až rekonstrukce ve 2. polovině 20. století.

Adresa: čp. 18, Ostroh-Poustka
Skanzen Doubrava. Skanzen Doubrava

Soubor lidových staveb Chebska, který dokreslují staleté mohutné stromy.

Adresa: Doubrava 3E, Lipová - Doubrava
SOOS - národní přírodní rezervace, naučná stezka, muzeum. SOOS - národní přírodní rezervace, naučná stezka, muzeum

Jedno z přírodně nejcennějších území u nás tvořené rozlehlým rašeliništěm a minerálním slatiništěm. Na některých místech vystupují hlubinné minerální prameny které vyvěrají na povrch přes vodu a bahno a vytvářejí tzv. bahenní sopky, někde vyvěrá pouze plyn CO2 což označujeme jako mofety. Přes území vede naučná stezka.

Adresa: Kateřina, Nový Drahov
Vildštejn - hrad a zámek. Vildštejn - hrad a zámek

Zachovalý románský hrad byl pojmenován jako Wildstain, dnes Vildštejn. V době vlády Gummerauerů (1452) byl vypálen českým vojskem zemského správce Jiřího z Poděbrad. Následně byl hrad Albrechtem Šlikem přestavěn do gotického stylu. Kromě toho vznikla ještě v roce 1783 samostatná budova nového rokokového zámku v předhradí. Od roku 1999 je hrad v soukromém vlastnictví a je stále rekonstruován.

Adresa: Pod hradem 81, SkalnáHledat ubytování
6.3.2015 8:00 - 16:00

Jarní prázdniny v Sově

Dům dětí a mládeže Sova (Cheb)
Jako každý rok i letos pořádá DDM Sova Cheb program na jednotlivé dny Jarních prázdnin. Každý den zde bude probíhat program v režii pracovníků DDM Sova...

Více informací
7.3.2015

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - 3D

Svět (Cheb)
SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho...

Více informací
7.3.2015 19:00 - 22:00

Příběh inženýra lidských duší - Josef Škvorecký

Západočeské divadlo (Cheb)
Letos v září uplyne 90 let od narození jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů 20.století. Jak dostaneme jeho panoramatický román s podtitulem „Entrtejnment...

Více informací
Další akce

Počasí

6.3. 07:38
dnes

Sněžení
-1°C
7.3.
zítra

Oblačno
7°C / -1°C
8.3.
neděle

Polojasno
10°C / 2°C
9.3.
pondělí

Skorojasno
11°C / 1°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

Projekt „Podpora marketingu a rozvoje cestovního ruchu v Mikroregionu Chebsko“ je finančně podporován z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad a to 92,5 procenty.
logo Severozápad
logo EU
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
"Vize přestane být snem"